10 Minute pe zi: Asta e tot ce ai nevoie pentru a deveni subțire și puternic pentru viață Prevenire

Grace Huang

Dacă ați luptat vreodată cu greutatea dvs., știți cât de obositor este să vă simțiți inconfortabil în corpul tău sau pentru a observa constant ce ar trebui să mănânci. Probabil, de asemenea, știți cum este să vă simțiți vinovați de a sări peste un alt antrenament sau de a lua mâncarea procesată pe fugă. Adevarul este ca majoritatea dintre noi deja stiu ce ne va mentine mai sanatosi si mai puternici in miscare, mai bine mananca, dar vom deveni coplesiti de grafice agitate si vom cadea cu ganduri anxioase cum ar fi: Cum voi gasi vreodata timpul si energia să fac schimbările de care trebuie să fac? Știu că am fost și eu acolo. Cred în exerciții regulate, dar cu câțiva ani în urmă m-am străduit să-l încadrez în viața mea ocupată. Iată-mă, directorul de fitness la

Prevenire , așezat în fața calculatorului în cele mai multe zile și ajungând acasă după cel mult 7 nopți, încercând să mănânc o masă curată înainte de a cădea în pat. Era aproape imposibil să se stoarcă în cursurile de zi cu zi și în orele de yoga de două ori pe săptămână, să nu mai vorbim de antrenamentele de antrenament de putere pe care știam că le-am avut nevoie. Fiecare expert cu care am vorbit și nenumărate studii pe care le-am consultat au afirmat importanța ridicării greutăților, dar am făcut parte din 80% dintre femeile americane care nu au făcut-o în mod regulat. Păstrați acest câmp necompletat Introduceți adresa dvs. de e-mail

În cele din urmă, când corpul meu a început să-și piardă tonul și să se simtă mai bine, mi-am dat seama că trebuia să găsesc o soluție care să facă formarea de forță atât de simplă încât să se strângă în ziua mea, imposibil de găsit o scuză să nu o faci. Cercetările arată că 10 minute de exerciții fizice sunt suficiente pentru a face totul, de la stimularea metabolismului până la reducerea tăriei tale, astfel încât sa născut ideea de a primi "Fit în 10" - cu 10 minute de formare de putere simplă pe zi. Este un instrument pe care experții îl știu că poate fi eficient. Deseori, oamenii cred ca trebuie sa se angajeze la 60 de minute la sala de sport, sa se simta coplesiti si sa nu inceapa niciodata ", spune Jordan Metzl, medic de medicina sportiva la Spitalul de Chirurgie Speciala din New York City. "Dar chiar și la fel de puțin ca 10 minute de antrenament de putere pe zi poate face o mare diferență în puterea musculară și sănătatea și fitness-ul dvs."

Astăzi, mai mult de 2 ani și două programe DVD mai târziu,

Fit în 10

mi-a schimbat viata, dar se face mai mult decat atat: ajutati sute de femei sa-si piarda greutatea incapatanata fara dieta stricta sau antrenamente imposibile (continua sa citeasca cateva povesti inspirate!)

Tone and Nourish in Minutes În timp ce femeile se slăbesc și se tonificau cu exercițiile, ei continuau să pună întrebarea importantă a echipei noastre Fit în 10: Când veți mânca o dietă hrănitoare de alimente întregi la fel de simplă ca antrenamentele de 10 minute? cu un nutritionist pentru a dezvolta un plan alimentar care se amestecă cu antrenamentele Fit în 10

pentru a crea un nou program:
Se potrivește în 10: Slim & Strong-for Life! de mese curate de 10 minute, cu un nou set de rutine de tonificare de 10 minute care vă subliniază și întăresc corpul, zona pe zonă, urs de 8 săptămâni. Retetele au fost elaborate la Bucataria de Prevenire a Testelor din Emmaus, PA si fiecare masa combina proteinele slabe cu grasimi sanatoase si carbohidrati bogati in nutrienti pentru a accelera pierderea de grasime si a creste muschiul.

Inainte de lansarea planului am cerut un test un grup de 15 femei din zona New York City, pentru ao integra în viața lor plină de programe nebune și de familii pline de mâncare pretențioasă. Femeile au fost cuprinse între 32 și 60 de ani. Fiecare avea propriul motiv pentru care dorea să încerce programul. Unii erau mame ocupate, care nu puteau să-și dedice bucăți mari de timp pentru a-și exersa sau a mânca sănătoși; alții vroiau să se simtă mai puternici și mai sănătoși decât au avut cu 10 sau 20 de ani mai devreme. Deși au provenit din medii diferite, motivația lor era aceeași: ei voiau să se simtă sănătoși și tineri cât mai mult timp posibil, să se trezească în fiecare zi energizați și fără durere, să se joace cu copiii sau nepoții lor și să aibă aventuri Totdeauna am visat. Mai mult decât atât, au vrut să se simtă puternici, potriviți și puternici în corpul lor - nu pentru a se potrivi cu "idealul" celuilalt, ci pentru ei înșiși. "Soțul meu mi-a spus mereu că m-am uitat minunat, dar m-am simțit neatrăgător", spune Anne Marie Russo, 53. Mama a trei a fost întotdeauna subțire, dar scara a început să se mărească mai mult când a lovit-o în vârstă de 40 de ani. Chiar dacă și-a împins trei clase de tabăra intensă de încărcare pe săptămână, lire s-au scufundat, devenind din ce în ce mai greu să alergi pe scări fără a-ți pierde respirația. Când a mers la cumpărături pentru costume de baie în vara anului trecut, avea destul. "Nu m-am mai simțit confortabil într-o piesă," își amintește ea. "Știam că trebuie să fac ceva sau nu aș avea sănătatea și energia să mă bucur de următoarea etapă a vieții mele." Transformările de 10 minute În câteva săptămâni de la începerea planului, femeile au început pentru a observa modificările. Am întâlnit-o pe Lori Lowell, în vârstă de 59 de ani, un manager de cabinet medical, când nu dormise bine în câteva luni datorită unei dureri în spate și a unei greutăți suplimentare care se stabilise în jurul burții. După ce Lowell a făcut-o timp de o lună la 10 , durerea din spate a dispărut, dormea ​​bine noaptea și hainele strânse începuseră să se simtă mai slăbite.

Femeile care se luptau cu greutatea lor de ani de zile au fost surprinse că ar putea mânca atât de bine, să exercite atât de puțin și să vadă rezultatele. Lisa Berliner, o imobiliară în vârstă de 51 de ani și mama a doi fii adolescenți, a petrecut ultimul deceniu încercând să scuture cele 20 de lire sterline care s-au strecurat de când ea a lovit-o în vârstă de 40 de ani. Ea s-ar împinge să conteze carbohidrați, puncte sau calorii și apoi, bolnav de senzație de restrângere, învârte bingeing pe alimente bogate în calorii, cum ar fi pizza, prăjituri, mac și brânză. Când sa îmbrăcat dimineața, a devenit o luptă zilnică, Berliner știa că trebuie să facă o schimbare. "Am urât cât de deprimat m-am simțit de fiecare dată când stăteam în fața dulapului meu și încercam să decid ce să port, dar nu era doar o chestie de modă. Știam că trebuie să încep să fiu sănătos". Acum, în scădere cu 14 kilograme, Berliner se simte mai puternic și mai slab. "A doua zi mi-am dus valiza tot pe scări și prin Gara Centrală", spune ea. "N-aș fi fost în stare să fac asta înainte - și sa simțit grozav." Ca și Berliner, toți membrii noștri au văzut rezultate. În 60 de zile, au pierdut o medie de 11 lire sterline, cu unele scăzând până la 15, 16, chiar și 18 lire sterline. Mulți s-au bucurat de mesele și rutinele de 10 minute, încât au continuat mult după ce planul sa încheiat (Russo este acum în jos de 26 de lire sterline și înapoi într-o bucată). In timp ce numarul lor a fost impresionant, transformarea pe care au experimentat-o ​​a mers mai adanc: "Pentru cel mai lung timp, ingrijirea mai buna a mea si pierderea in greutate mi-au fost mereu in minte", spune Lowell, care a pierdut 13 de kilograme. "A fost ca o fisură din tavan care trebuia să fie fixă ​​sau o dentă în mașină care trebuia să fie reparată." A fost întotdeauna acolo și m-a purtat în jos, ideea de a reveni în formă simțită copleșitoare. știu că nu trebuie să fie. "

Faceți cunoștință cu unii dintre membrii noștri:

Poveste de succes: Ali McDowell, 46, executiv nonprofit; a pierdut 10 kilograme și 16 inchi

ali.jpg Ali Macdowell Grace Huang De ce funcționează pentru ea

1. Planul face un trai sănătos ușor

"Știind că pot face un antrenament de 10 minute care va face un impact sau va pune rapid împreună o masă de 10 minute care este bună pentru mine și familia mea este într-adevăr împuternicită."

2. Puținul exercițiu suplimentar poate face o mare diferență.

"Antrenamentul zilnic de forță mi-a stimulat metabolismul, nu numai că mă simt mai puternic, dar am scăzut în cele din urmă ultimele 10 kilograme." Nu trebuie sa renunti la alimentele tale preferate.

"Sunt un foodie, si eram atat de fericit sa descopar ca pot pierde in greutate fara sa simt ca am fost pe o dieta."

Povestea de succes: Merlyn Joseph, 53 de ani, bucătar personal; a pierdut 12 de lire și 12 inci

merlyn.jpg

Merlyn Joseph Grace Huang De ce funcționează pentru ea

1. Vă rog să vă descurcați cu trupele, ele tau totul atât de repede și mă fac să mă simt incredibil - ca și când am împlinit vârsta de 20 de ani, deoarece sunt ușoare și portabile, le pot lua oriunde. " 2. Mâncarea și antrenamentele îți stimulează energia.

"Am opt nepoți și vreau să pot să merg cu ei și să mă distrez cât mai mult timp înainte de acest program, am fost cam slab , iar acum sunt foarte supărat. " 3. "Imi place sa imi urmaresc mesele si antrenamentele in jurnal, ma ajuta sa raman motivati ​​- am pierdut in greutate chiar si atunci cand eram in vacanta."

Poveste de succes: Lisa Berliner, 51, Realtor; pierdute 14 kilograme și 19,75 țoli

lisa.jpg

Lisa Berliner Grace Huang

De ce funcționează pentru ea

1. "Nu numai că am pierdut în greutate, dar pentru prima dată în 50 de ani, fac exerciții și mănâncă sănătos - și de fapt mă bucur de ea!" 2. Se potrivește în jurul programelor agresive.

"Dacă o mamă care muncește cu normă întreagă poate face acest program, oricine poate." 3. Vă ajută să vă simțiți și să arătați mai tânăr. "Mă gândesc mai clar, poziția mea sa îmbunătățit dramatic, stomacul meu este complet plat și acum, când merg mersul rapid cu prietenii, nu pot ține pasul cu mine. Odată ce am început să mănânc în acest fel, greutatea în plus a scăzut. Nu m-am simțit niciodată lipsită sau că am fost pe o dietă, iar mesele sunt prietenoase cu familia. "

Poveste de succes: Anne Marie Russo, 53 de ani ; pierdut 26 de lire sterline și 14,25 inci anemarieinline.jpg

Anne Marie Russo Grace Huang

De ce funcționează pentru ea

1. Planul simplu de hrană vă învață să mâncați sănătoși.

"Nu știam că există prea mult zahăr în dieta mea. Programul și rețetele te fac să te gândești la ceea ce mănânci."

2. Se pare că nu trebuie să lucrezi ore întregi. "Este uimitor ce au făcut 10 minute de lucrări de sculptură zilnică pentru corpul meu, sunt mai puternic și mult mai tonificat"

3. Vă ajută să scăpați de centimetri repede. "La începutul verii am fost probabil la cea mai mare greutate pe care am avut-o vreodată. Acum mă simt mult mai bine în hainele mele."

Acum e rândul tău ... fitin10.jpg

mitch mandel

Pentru întregul program care ne-a ajutat pe membrii noștri să-și piardă pierderile de până la 18 kg și 23 cm în 8 săptămâni, mergeți la

Fitin10SlimandStrong. com

. Veți primi:

Cartea: Vă oferă tot ce aveți nevoie pentru a trăi Fit în stilul de viață 10, inclusiv planul de mâncare și de antrenament, 12 noi rutine de sculptură de 10 minute și mai mult de 80 de 10 minute retete care fac ca greutatea sa devina usoara si delicioasa

DVD-ul: rutina de 10 minute cu trainerul Larysa DiDio pentru a arde grasimea si tonul fiecarei zone acasa - la nivelul intensitatii potrivite pentru corpul tau. Jurnalul:

Ghidul nostru de 60 de zile vă va ajuta să urmăriți rezultatele, să rămâneți motivați și să vă accelerați progresul. Trupele:

Sculptați corpul în timp ce vă îmbogățiți cu trei benzi de rezistență direcționând zone greu-la-ferm ușor, rapid, și distractiv.

Fit În 10 Pierdere în Greutate Success Stories sfaturi de pierdere în greutate

Recomanda

Alegerea Editorului

Soia: Fără Big Fix pentru colesterol ridicat Prevenție

În ciuda revendicărilor aprobate de FDA privind etichetarea produsului, că soia poate reduce riscul de îmbolnăvire a inimii. American Heart Association concluzioneaza ca substanta nutritiva poate avea doar un efect modest asupra colesterolului, daca exista.